niedziela, 14 kwiecień 2024, Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Ćwiczenia manewrowe jednostek straży pożarnych z terenu Gminy Janów Lubelski

W dniu 18 pazdziernika 2015 r. w niedzielne przedpołudnie przy strażnicy OSP w Zofiance Górnej przeprowadzono ćwiczenia taktyczno bojowe dla jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Janów Lubelski.

Tematem ćwiczeń było dostarczanie wody na duże odległości przy założonym pożarze kompleksu leśnego lasów prywatnych natomiast celem do osiągnięcia było doskonalenie form i metod prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych w dużych kompleksach leśnych.

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki

- OSP Zofianka Górna

- OSP Biała

- OSP Janów Lubelski

- OSP Łążek Ordynacki

- OSP Momoty Dolne

- OSP Momoty Górne

- OSP Ujście

- OSP przy Fortaco i Caterpillar

Ćwiczenia przebiegły zgodnie z założeniami a poszczególne jednostki wykonały nakreślone zadania. W trakcie podsumowania zwrócono uwagę na właściwe wykorzystanie sprzętu jego sprawność, zaangażowanie strażaków, wykorzystanie sprzętu łączności oraz współdziałania podczas ćwiczeń. Dalsza część spotkania odbyło się w strażnicy OSP Zofianka Górna.