niedziela, 14 kwiecień 2024, Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Andrzejki 2015 w Klubie Seniora „ Janowiacy”

„Zebrała się Seniorów gromada,

Gdy andrzejkowy wieczór zapada.

Chętna do zabawy w tą tajemną noc,

Bo dziś wróżb i magii moc.”

W środę 25 listopada seniorzy zorganizowali spotkanie andrzejkowe. Aby tradycji stało się zadość, przygotowali wróżby andrzejkowe. A więc były tańce kotylionowe zakończone wzajemnym obdarowywaniem się słodyczami. Były też wróżby

z horoskopami na przyszły rok, oraz wróżba „Co Cię czeka w najbliższym czasie ?”. Była zabawa z butami, oddzielnie  męskimi i kobiecymi, które „dążyły” do mety tworząc pary taneczne. W przerwie, między tańcami i konsumpcją własnoręcznie przygotowanych potraw, zorganizowano „loterię andrzejkową”, gdzie każdy los dawał wygraną. Dobrze zorganizowane, z  ciekawymi atrakcjami, spotkanie było dla seniorów miłą odskocznią od problemów dnia codziennego. Wróżby andrzejkowe to kontynuacja dawnych zwyczajów, przekazywanych młodym pokoleniom.

„Andrzeju, Andrzeju, prosimy dziś Ciebie,

Pozwól nam zobaczyć,